עמותת מקור נותנת תקווה לנוער בסיכון בעזרת המוזיקה

את ציפי גלעד, מנהלת עמותת מקור, הכרתי לפני כמה שנים כשחיפשתי לתרום מוניטורים ישנים שלא היה לי בהם שימוש. דרכה נחשפתי לפעילות אנשי העמותה, שנותנים לבני נוער בסיכון הזדמנות להצליח ולהתפתח באמצעות המוזיקה.

קצת על עמותת מקור

ציפי מספרת: עמותת מקור צמחה מתוך תחושת רצון עצומה ליצור שינוי בחברה בדרך מעוררת השראה.
היא נולדה מתוך ביה"ס Muzik, והיא הולכת ומתפתחת לדבר שהיא רצתה להיות. יצירת מוזיקה זו אהבה ענקית וכלי מדהים להתפתחות, ובני נוער תמיד היו בלב שלי. החיבור ביניהם הוא הדבר הכי טבעי בעולם. המחשבה שישנם בני נוער שירצו לעשות מוזיקה ולא יוכלו, כי אין להם כסף לזה, או כי אין להם איך היתה בלתי נסבלת בעיני.
ציפי גלעד - מנהלת עמותת מקור
אני מנהלת את העמותה משנת 2012 כשבערך באותה התקופה התחיל רן שמעוני עם פרוייקט "ילדי המוסיקה" ביפו.
כשנפגשנו לפני 4 שנים בערך, נוצר בינינו חיבור מידי. גילינו שאנחנו עושים פעילות דומה ופועלים מאותם מקומות בלב.
כיום אנחנו מפעילים את המודל של "ילדי המוסיקה" בעוד מקומות בארץ כמו – פ"ת, כפר הנוער בית יקיר, כפר הנוער איילת השחר ועוד. מלבדם ישנם עוד מרכזים הפועלים באופן קצת שונה.

בסה"כ יש לעמותה 12 מרכזים ברחבי הארץ בכל מיני אופנים – ממרכזים שפתוחים בשעות אחה"צ בשכונה ועד מעונות סגורים של חסות הנוער, שהם מעונות נעולים לשיקום נוער שמגיע בצו בית משפט. העיסוק במוזיקה עושה לכולם דברים מדהימים וכל המשתתפים נמצאים במקום אחר לגמרי מזה שהיו בו כשהתחילו.

לפרטים נוספים על עמותת מקור אתם מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלהם או בדף הפייסבוק.

פרוייקט "ילדי המוסיקה"

בימים אלו מתנהל קמפיין מימון לפרוייקט "ילדי המוסיקה" שמפגיש בין הנוער לטובי תעשיית המוזיקה בארץ (יהודה אדר, יהודית רביץ, אסף אמדורסקי ועוד) באמצעות הופעות, סדנאות אמן ועוד. לדף הקמפיין ולתרומה לחצו כאן.

אלעד רגב

היי, אני אלעד, מוזיקאי וגיטריסט, מורה פרטי לגיטרה ומעביר סדנאות בנושאים הקשורים לגיטרה ולתיאוריה של המוזיקה.
נהנה לכתוב, לקרוא ולדבר על מוזיקה בשלל תחומיה.